Tel. stacjonarny

14 688-99-88

Tel. kom.

516 488 116

Planujesz rozpocząć naukę w jednej z tarnowskich szkół? Mieszkasz na stałe poza Tarnowem? Dobrze trafiłeś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie. Nasza bursa umożliwi Ci rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach rozwijających umiejętności interpersonalne. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Bursa szkolna przeznaczona jest dla dziewcząt i chłopców pobierających naukę poza miejscem zamieszkania. Budynek bursy znajduje się przy zbiegu ulic Legionów i Wałowej. Lokalizacja placówki w ścisłym centrum miasta, jest jej dużym atutem.

Dobra edukacja jest dziś wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. Znajdziesz u nas nie tylko komfortowe warunki do nauki, ale również do odpoczynku. Budynek bursy będzie łączyć w sobie zarówno bezpieczeństwo (wysokiej klasy instalacje i urządzenia) jak i nowoczesność (bezprzewodowy Internet, stanowiska komputerowe i telewizor w każdym z pokoi).

W czasie wolnym od zajęć szkolnych będziecie mogli liczyć na wsparcie i pomoc ze strony naszej wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Postaramy się wypełnić Wasz wolny czas różnymi formami aktywności tj. kulturalnej, rozrywkowej czy sportowej. U nas połączysz czas na kształcenie z należytym odpoczynkiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferta dla uczniów

Oferta Tarnowskiej Bursy Szkolnej skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz szkół artystycznych pobierających naukę poza miejscem stałego zamieszkania.

Budynek bursy zlokalizowany jest w ścisłym centrum Tarnowa przy zbiegu ulic Legionów i Wałowej. 

Atrakcyjne położenie budynku Bursy powoduje, że duża część wychowanków będzie mogła drogę do szkoły odbywać pieszo.

Zapewniamy:

  • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku,
  • możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień,
  • zakwaterowanie w apartamentach mieszkalnych z własną łazienką, dostępem do Internetu i telewizji,
  • salę do „cichej nauki” wraz ze stanowiskami komputerowymi.
  • całodzienne wyżywienie (3 posiłki).

Wychowankom bursy gwarantujemy wysokość opłat (czesne + wyżywienie) na poziomie zbliżonym do tych pobieranych w bursach publicznych.

Budynek w standardzie porównywalnym z niektórymi hotelami. Bursa dysponuje własną kuchnią wraz z jadalnią. Jednocześnie w okresie letnim wychowankowie mają w tylnej części bursy do dyspozycji własny skwerek umożliwiający organizowanie spotkań. Ponadto budynek objęty jest monitoringiem (nie obejmuje apartamentów wychowanków, pomieszczeń sanitarnohigienicznych oraz pokoju do „cichej nauki”).

Osoba prowadząca

Krzysztof Nowak, rocznik 1974, żona Agnieszka (radca prawny) i syn Oskar (uczeń szkoły podstawowej).

Wykształcenie wyższe, ekonomista. Od początku pracy zawodowej związany z samorządem i problematyką oświatową. 

Wieloletni pracownik Urzędu Miasta Tarnowa, gdzie odpowiadał za finanse tarnowskiej oświaty. W 1999 r. współtworzył tarnowską koncepcję bonu oświatowego. Kierując Referatem Ekonomicznym w Urzędzie Miasta Tarnowa między innymi opracował nową koncepcję zarządzania finansami oświaty. W kolejnych latach Sekretarz Powiatu Bocheńskiego a następnie dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bochni oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wojniczu. W czasie prezesowania Małopolskiemu Rynkowi Hurtowego S.A. w Tarnowie tworzył i realizował proces naprawczy oraz przeprowadzał restrukturyzację Spółki. Prowadził również własną działalność gospodarczą z zakresu finansów oświaty samorządowej. Autor wielu audytów i raportów z tej dziedziny.

Obecnie zarządza niepublicznymi placówkami oświatowo-wychowawczymi. Czas wolny dzieli między ciekawą książką i dobrym filmem, a aktywnym wypoczynkiem, pływaniem, grą w tenisa, turystyką pieszą i podróżami.

Radny Województwa Małopolskiego i przewodniczący komisji rewizyjnej w Sejmiku WM.