Główna siedziba Bursy

ul. Legionów 4 w Tarnowie

Dodatkowa lokalizacja Bursy

ul. Nowy Świat 8 w Tarnowie

Planujesz rozpocząć naukę w jednej z tarnowskich szkół? Mieszkasz na stałe poza Tarnowem? Dobrze trafiłeś. To miejsce jest stworzone dla Ciebie. Nasza bursa umożliwi Ci rozwijanie zainteresowań, zapewni całodobową opiekę wychowawców, da okazję do uczestniczenia w ciekawych zajęciach rozwijających umiejętności interpersonalne. Tutaj poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo.

Bursa szkolna przeznaczona jest dla dziewcząt i chłopców pobierających naukę poza miejscem zamieszkania. Budynki bursy znajdują się w ścisłym centrum Tarnowa tj. przy ul. Legionów 4 i ul. Nowy Świat 8. Obydwie lokalizacje placówki, są jej dużym atutem.

Dobra edukacja jest dziś wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. Znajdziesz u nas nie tylko komfortowe warunki do nauki, ale również do odpoczynku. Budynki bursy łączą w sobie zarówno bezpieczeństwo (wysokiej klasy instalacje i urządzenia) jak i nowoczesność (bezprzewodowy Internet, stanowiska komputerowe i telewizor w każdym z pokoi).

W czasie wolnym od zajęć szkolnych będziecie mogli liczyć na wsparcie i pomoc ze strony naszej wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Postaramy się wypełnić Wasz wolny czas różnymi formami aktywności tj. kulturalnej, rozrywkowej czy sportowej. U nas połączysz czas na kształcenie z należytym odpoczynkiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferta dla uczniów

Oferta Tarnowskiej Bursy Szkolnej skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz szkół artystycznych pobierających naukę poza miejscem stałego zamieszkania.

Budynki bursy zlokalizowane są w ścisłym centrum tj. przy ul. Legionów 4 i ul. Nowy Świat 8. 

Atrakcyjne położenie burs  powoduje, że duża część wychowanków będzie mogła drogę do szkoły odbywać pieszo.

Zapewniamy:

  • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku,
  • możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień,
  • zakwaterowanie w apartamentach mieszkalnych z własną łazienką, dostępem do Internetu i telewizji,
  • salę do „cichej nauki” wraz ze stanowiskami komputerowymi.
  • całodzienne wyżywienie (3 posiłki).

Wychowankom bursy gwarantujemy wysokość opłat (czesne + wyżywienie) na poziomie zbliżonym do tych pobieranych w bursach publicznych.

Budynki burs w standardzie porównywalnym z niektórymi hotelami. Obydwie lokalizacje burs dysponują własną kuchnią wraz z jadalnią.  Ponadto budynek objęty jest monitoringiem (nie obejmuje apartamentów wychowanków, pomieszczeń sanitarnohigienicznych oraz pokoju do „cichej nauki”).

Osoba prowadząca

Krzysztof Nowak, rocznik 1974, żona Agnieszka (radca prawny) i syn Oskar (uczeń szkoły podstawowej).

Wykształcenie wyższe, ekonomista. Od początku pracy zawodowej związany z samorządem i problematyką oświatową. 

Wieloletni pracownik Urzędu Miasta Tarnowa, gdzie odpowiadał za finanse tarnowskiej oświaty. W 1999 r. współtworzył tarnowską koncepcję bonu oświatowego. Kierując Referatem Ekonomicznym w Urzędzie Miasta Tarnowa między innymi opracował nową koncepcję zarządzania finansami oświaty. W kolejnych latach Sekretarz Powiatu Bocheńskiego a następnie dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bochni oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wojniczu. W czasie prezesowania Małopolskiemu Rynkowi Hurtowego S.A. w Tarnowie tworzył i realizował proces naprawczy oraz przeprowadzał restrukturyzację Spółki. Prowadził również własną działalność gospodarczą z zakresu finansów oświaty samorządowej. Autor wielu audytów i raportów z tej dziedziny.

Obecnie zarządza niepublicznymi placówkami oświatowo-wychowawczymi. Czas wolny dzieli między ciekawą książką i dobrym filmem, a aktywnym wypoczynkiem, pływaniem, grą w tenisa, turystyką pieszą i podróżami.

Radny Województwa Małopolskiego i przewodniczący komisji rewizyjnej w Sejmiku WM.